Obec Jámy
Obec JÁMY oficiální webové stránky
Obec JÁMY oficiální  webové  stránky

Nepořádek u kontejnerů u hřbitova

žádost o součinost

V poslední době se množí nepořádek u směsných nádob u hřbitova. Každý týden se objeví kupa odpadů na zemi kolem kontejnerů. Vždy jsou tam plechovky od piva a jiný směsný domovní odpad. Často tam jsou  i pleny.

Tento nepořádek si neumíme vysvětlit, protože je jenom u hřbitova. Nejhorší je, že se mnohokrát ještě mnoho tohoto odpadu do kontejneru vejde.

Proto žádáme ty občany, kteří tento nepořádek u hřbitova vytváří, aby začali třídit. Na plechovky máme kontejner za kulturním domem, jestli vám nestačí popelnice na směsný odpad, pořiďte si druhou. Ale mám za to, když se třídí, jedna popelnice je dostačující.

Svozová firma nám tento odpad nechce ručně nakládat a proto je musíme každý svoz žádat, aby se tam vrátila a odpad naložila. Zatím nám vždy vyhověla, ale dlouhodobě je tato situace neudržitelná. Paní Štefáčková  udržuje velmi poctivě pořádek na hřbitově a jeho okolí. Jistě by se nám nelíbilo uklízet rozmočený odpad po někom, kdo ho ke kontejnerům pohodí na zem.

Pokud bude tento stav u hřbitova pokračovat, budeme nuceni toto místo osadit kamerou a zjistit, kdo se takto nevhodně chová. Prosím, nenuťte nás k tomuto krajnímu řešení. Věříme, že nás pochopíte, a své chování změníte. Na hřbitov přijede spousta cizích lidí a je to naše vizitka. Děkujeme za pochopení.

Jiří Šikl - starosta

Datum vložení: 2. 1. 2023 15:09
Datum poslední aktualizace: 9. 1. 2023 16:24
Autor: obec Jámy

Obecní úřad

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, středa 17. 4. 2024
čtvrtek 18. 4. slabý déšť 8/-1 °C